9 milionów złotych kosztować będą nowoczesne warsztaty przy CKZiU

10.09.2020   Autor: Magdalena Lach
1312---169
9 milionów złotych kosztować będzie inwestycja przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu. Rozpoczęła się budowa nowoczesnych warsztatów, gdzie młodzież uczyć się będzie zawodu.

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu uczy się kilkuset młodych zawodowców. Logistyków, mechatroników i budowlańców. Zajęcia praktyczne odbywają na starych maszynach, w pomieszczeniach piwnicznych i na korytarzu. Za rok się to zmieni. W budowie jest bowiem nowoczesny dwukondygnacyjny budynek, w którym znajdą się warsztaty.

- Szerzej będą mogli się uczniowie zapoznać z tymi maszynami numerycznymi i taka jest nadzieja, że będą się rozwijać. Chcielibyśmy przynajmniej, żeby się zapoznawali z tymi nowymi technologiami, z możliwościami nowych technologii - tłumaczy Marek Machalski, nauczyciel praktycznej nauki zawodów w PCKZiU

Wszystkie zajęcia praktyczne będą przeniesione do nowego budynku. Tam w części parterowej powstaną działy budownictwa, obróbki metalowej i konwencjonalnej. Staną nowe tokarki, frezarki, i maszyny sterowane numerycznie. Powstanie też całkowicie nowy dział: Diagnostyka pojazdów samochodowych.

- Będzie spełniała wszystkie standardy kształcenia zarówno tego już na stanowisku pracy, jak i całego zaplecza socjalnego dla uczniów, czyli szatnie, miejsce do drugiego śniadania, toalety. Wszystko w tych najnowszych wymaganiach, jakie powinny spełniać obiekty oświatowe - zapewnia Piotr Filipiak, dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu. 

O potrzebie rozbudowy warsztatów w budynku PCKZiU przy ulicy Bankowej mówiło się od dawna. Pierwsze przetargi ogłaszane były już w 2017 roku. Warta około 9 milionów zł inwestycja jest w 85 proc. finansowana ze środków unijnych.

- Jest to inwestycja w ramach kontraktu samorządowy. Czekaliśmy dość długo, ale ten projekt przygotowany przez nas uzyskał jedną z najwyższych ocen punktowych, ponad 90 procent - mówi Jolanta Wegner, wicestarosta wałecki. 

Inwestycja ma się zakończyć w lipcu przyszłego roku. Oznacza to, że z nowych warsztatów uczniowie będą korzystać od początku przyszłego roku szkolnego.  ​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group