Łobżenica odcięta od świata?

29.08.2020   Autor: Mateusz Manthai
722---178
Zero połączeń autobusowych z Łobżenicy do Piły. Mieszkańcy mają kłopot z wydostaniem się z miasta. Ta sytuacja trwa od kilku miesięcy.

Łobżeniczanie odcięci od świata. Tak wygląda rozkład połączeń autobusowych do Piły w piątek 28 sierpnia. Mieszkańcy skarżą się, że nie mają jak dojechać do pracy, czy urzędów.

- Ograniczamy jak tylko się da nierentowne połączenia. Stąd pojawiły się też likwidacje połączeń na trasie Łobżenica – Piła. Nie ukrywajmy, że pracowników z Łobżenicy do Piły jest naprawdę bardzo niewielu - mówi Anna Chmura,  kierownik działu przewozów pasażerskich PKS w Pile

Niewielu, ale są. Kilkadziesiąt minut po naszej rozmowie z przedstawicielką PKS, na stronie przewoźnika pojawił się nowy rozkład połączeń z Łobżenicy do Piły. Autobusy pojawią się już we wtorek 1 września. Do siatki wrócą także połączenia do Wyrzyska, czy Wysokiej. Wszystkie zarówno w rozkładzie szkolnym, jak i pracowniczym. Podróżni muszą jednak liczyć się z ograniczeniami weekendowymi.


- To nie będzie tak, że każdego dnia do autobusów ustawi się sznurek ludzi. Ludzie jak się przyzwyczają do tego, że te kursy są to z czasem można byłoby odbudować pewne linie, które staną się rentowne - tłumaczy Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy

Wszystko zależy jednak od rozwoju pandemii koronawirusa. Blisko 80 proc. przychodów firmy to przewozy szkolne. Jeżeli zapowiadana przez ekspertów druga fala zachorowań spowoduje zamknięcie placówek, PKS wprowadzi kolejne redukcje połączeń.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group