Od 1 września rusza linia autobusowa Piła-Szydłowo

17.08.2020   Autor: Michalina Pieczyńska - Chamczyk
---318

Samochodem, rowerem, busem, a teraz także autobusem miejskim. Od 1 września z Piły do Szydłowa będzie można dojechać autobusem linii nr 60. Pilski MZK uruchamia nowe połączenie.
 

W poniedziałek wyjątkowo odjechał z placu Staszica kursem specjalnym z samorządowcami, przedstawicielami pilskiego MZK i dziennikarzami. Już od 1 września jednak autobus linii nr 60 będzie rozpoczynał swój bieg z przystanku przy placu Zwycięstwa w Pile, skąd przez Dolaszewo pojedzie do Szydłowa. Uruchomienie tej linii to efekt głosów mieszkańców zebranych w ankietach przez gminę.  -Bardzo korzystny rozkład, który będzie gwarantował mieszkańcom sześć przejazdów. Trzy przejazdy poranne, dwa przejazdy popołudniowe i jeden wieczorny, czyi de facto wszystkie grupy społeczne będą zaspokojone jeżeli chodzi o obsługę komunikacyjną - powiedział wójt gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiołek
 

Gminy Szydłowo i Piła w tej sprawie zawarły umowę partnerską. Jej wartość to 160 tys. zł rocznie minus koszt biletów zakupionych przez pasażerów. Najbliższe trzy miesiące to swoisty okres testowy. To od aktywności pasażerów teraz zależeć będzie utrzymanie tej linii. A ta zdaniem prezydenta Piły ma charakter aglomeracyjny. –Możliwość współżycia obok siebie. Wiemy, że wiele osób tu ma dom, a korzysta z infrastruktury miasta Piły. I oczywiście podatki bierze pan wójt, ale nie patrząc na to, widzimy coś ważniejszego – wspólnotę okolicznych terenów - dodał prezydent Piły Piotr Głowski. Podkreśla także dobrą współpracę między gminami, która na to pozwoliła.

W kwestii jednolitych cen biletów nie dogadało się bowiem nawet Trójmiasto. Pasażerów pilskiego MZK obowiązuje ten sam cennik na terenie trzech gmin – Piły, Ujścia i od września także Szydłowa. Co za tym idzie, również na nowej trasie, autobusem nr 60 seniorzy, którzy ukończyli 70 lat mogą jeździć bezpłatnie. Niewykluczone, że sześćdziesiątka będzie pierwszą, ale nie ostatnia linią łączącą Piłę z gminą Szydłowo. –Trzeba zwracać uwagę na dalsze potrzeby. Jeżeli takie będą i mam nadzieję, że to połączenie gmin obudzi komunikacyjnie mieszkańców, oczywiście będziemy rekomendować dalsze połączenia i mam nadzieję, że to w tym kierunku w przyszłości pójdzie - powiedział Tadeusz Majewski prezes MZK w Pile

Jeżeli nowa linia będzie cieszyła się zainteresowaniem pasażerów i będzie takie zapotrzebowanie, to być może w przyszłości powstanie także kolejna, łącząca gród Staszica i innymi podszydłowskimi miejscowościami. Teraz zatem wszystko w rękach pasażerów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group