Bezpłatny warsztat online z linorytu

01.08.2020   Autor: Redakcja
675---519
Chcesz wiedzieć co to jest linoryt, czym się charakteryzuje i jak go zrobić? Powiatowa i Miejska Biblioteka zaprasza na warsztat online z tej techniki graficznej.

Powiatowa i Miejska Biblioteka zaprasza na warsztat artystyczny, który poprowadzi Małgorzata Biała. Ta pilska artystka, studiowała grafikę w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (aktualnie Uniwersytet Artystyczny). Dyplom z wyróżnieniem w zakresie grafiki projektowej uzyskała w pracowni plakatu prof. Waldemara Świerzego. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, jest laureatką licznych nagród i wyróżnień.

Artystka szczególnie upodobała sobie anioły, które są dla niej uosobieniem energii pełnej miłości i pokoju, a także abstrakcje. Najczęściej tworzy w technice monotypii, ale rysuje również pastelami olejnymi i innymi narzędziami rysunkowymi jak pisaki, rapidografy i piórko oraz tworzy grafiki komputerowe. Małgorzata Biała zaprezentuje wykonanie linorytu. To technika graficzna należąca do technik druku wypukłego, który podobny jest do drzeworytu z tą różnicą, że rysunek zamiast w drewnie żłobi się w linoleum.
Warsztat będzie można obejrzeć od poniedziału 3 sierpnia na facebooku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki im. Panteleona Szumana w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group