Asta Video Fest

6 osób hejtowało policję. Zostali zatrzymani

16.07.2020   Autor: Redakcja
1075---362
6 osób groziło w internecie czarnkowskim policjantom. Wszyscy zostali zatrzymani. Akcja ma związek z zatrzymaniem w maju 25-latka, który ugryzł policjanta. 

W maju policja 25-letniego mieszkańca gminy Czarnków. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Podczas zatrzymania ugryzł policjanta w rękę. 25-latek był prawomocnie skazany za włamania na karę bezwzględnego więzienia. . 

O tej akcji pisaliśmy tu - VIDEO 

- Rodzina zatrzymanego nagrała fragment przebiegu interwencji i zamieściła go w sieci. Wówczas pod filmami ukazały się wpisy i komentarze negujące pracę policjantów, które w konsekwencji doprowadziły do fali hejtu wobec mundurowych - mówi asp. Karolina Górzna-Kustra, rzeczniczka czarnkowskiej policji. 

W tej sprawie trzcianecka prokuratura wszczęła postępowanie. 

- W jego efekcie autorzy wpisów, wyczerpujących znamiona przestępstw takich jak groźby karalne i znieważenia, zostali zatrzymani kilka dni temu przez czarnkowskich policjantów. W sumie mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn i dwie kobiety. Cała szóstka trafiła do komendy, gdzie usłyszała zarzuty. To mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 19 do 37 lat - dodaje rzeczniczka. 
Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Przeprosili za swoje zachowanie. Grozi im kara do 2 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są czynności zmierzające do zatrzymania kolejnych osób.

- Należy pamiętać, że nie tylko policjanci zobowiązani są działać zgodnie z obowiązującym prawem, ale i każdy obywatel ma również obowiązki określone w przepisach, w tym m.in. obowiązek zachowania zgodnego z prawem. Każdy, kto domaga się przestrzegania jego praw, nie może walczyć o nie przez hejt, groźby czy nawoływanie do popełniania przestępstw na szkodę funkcjonariusza - dodaje policjantka. 

fot. KPP Czarnków 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group