Samorządowcy w Wielkopolski apelują do ministra w sprawie dróg

06.07.2020   Autor: Redakcja
560---584
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski zaapelowało do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie przedłużenia terminu zgłaszania wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych.

Zbliża się kolejna edycja aplikacji wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych. W sierpniu ma rozpocząć się nabór wniosków i potrwać 30 dni. Samorządowcy skupieni wokół Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolskich zaapelowali do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka aby wydłużyć termin przyjmowania wniosków. 
"...Aktualnie samorządy lokalne funkcjonują w znacznie bardziej utrudnionej rzeczywistości niż przed rokiem, co spowodowane jest epidemią COVID – 19. Biorąc pod uwagę tę kwestię, zwracam się do Pana Ministra z uprzejmą prośbą o wydłużenie okresu naboru wniosków do FDS w tym roku. Nabór, który spodziewany jest w sierpniu 2020 roku, w naszej opinii powinien trwać dłużej niż jak dotąd 30 dni. Jako reprezentanci samorządu lokalnego z Wielkopolski, odbieramy liczne sygnały od gmin i powiatów, związane z utrudnieniami i przedłużaniem się procesu gromadzenia niezbędnej dokumentacji, aby efektywnie aplikować o środki z Funduszu. Wielkopolskie samorządy nie chcą rezygnować z dostępnych środków z powodów często od nich niezależnych. Zależy nam na dobrym przygotowaniu i na tej podstawie chcemy być weryfikowaniu" - napisał do ministra przewodniczący stowarzyszenia burmistrz Chodzieży Jacek Gursz

Fundusz Dróg Samorządowych powstał w 2018 roku i stanowi wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group