Piła znosi kolejne obostrzenia w związku z koronawirusem

22.06.2020   Autor: Redakcja
655---
W ubiegłym tygodniu w Pile trwały badania na obecność koronawirusa w punkcie mobilnym Test&Go. Łącznie badaniu poddało się 969 osób, w tym 759 pilan. 

– To na razie same dobre informacje. 956 wyników już mamy i są one negatywne. Wśród wszystkich przebadanych 759 pilan, jeszcze 7 osób oczekuje na wynik, a jedno badanie należy powtórzyć. To oczywiście wpływa pozytywnie na nasze miasto. Nie można chwalić dnia przed zachodem słońca, ponieważ pandemia nadal trwa, ale jesteśmy dobrej myśli – informuje Piotr Głowski, prezydent Piły. 

W związku z tym, że sytuacja epidemiologiczna w Pile utrzymuje się na dobrym, bezpiecznym poziomie władze miasta zdecydowały o zniesieniu kolejnych obostrzeń. Związane są one głównie z kulturą, sportem i rekreacją na terenie miasta.
 
  • 23 czerwca 2020 roku otwarta zostanie sala Sportów Walki, a zawodnicy wrócą do treningów.
  • 27 czerwca zostaną udostępnione mieszkańcom place zabaw i siłownie zewnętrzne.
  • 29 czerwca 2020 roku zacznie funkcjonować hala MOSiR oraz boiska szkolne dla grup zorganizowanych – szkółki piłkarskie proszone są o kontakt z dyrektorami w sprawie ustalenia zasad korzystania z obiektów.
  • 1 lipca zostanie otworzony Aquapark
  • 3 lipca przywrócone zostanie funkcjonowanie Sali Widowiskowej w Regionalnym Centrum Kultury. W związku z tym powrócą spektakle i filmy, które zostały odwołane z powodu wybuchu pandemii.
  • Otwarty został także InwestPark, a co za tym idzie sala miejska.

opr. Urząd Miasta w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group