Plażowanie w czasie epidemii. Znamy wytyczne!

13.06.2020   Autor: Magdalena Lach
946---287
Ręcznik, strój kąpielowy i… maseczka. Czy tak będzie wyglądać plażowa rzeczywistość w tym sezonie? Główny Inspektor Sanitarny wydał rekomendacje dla kąpielisk, które lada dzień będą się zapełniać.

Od poniedziałku będzie można korzystać z pilskich kąpielisk. Płotki i Piaszczyste są już przygotowane na przyjęcie pierwszych plażowiczów, ale ten sezon będzie trochę inny niż poprzednie. Z uwagi na sytuację epidemiczną, wypoczywający będą musieli dostosować się do zaleceń sanitarnych.Główny Inspektorat Sanitarny zaleca zachowanie dwumetrowego dystansu społecznego na plaży i w wodzie, jak również podczas wchodzenia na teren kąpieliska. Na każdą osobę mają przypadać 4 metrów kwadratowych plaży.

- Oczywiście ani ja ani pracownicy ośrodków Płotki i Piaszczyste nie będziemy reagowali w sposób taki, że będziemy rozdzielali kogoś. To wszystko musi być na zdrowy rozsądek i pozostawiamy to w gestii państwa - mówi Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.
Kąpieliska będą jednak kontrolowane przez służby sanitarne i policję. Nie trzeba mieć na plaży zakrytych ust i nosa. Nie zaleca się także stosowania maseczek podczas kąpieli w wodzie. Natomiast podczas kaszlu i kichania należy zasłaniać twarz.

- Jeżeli ktoś obok będzie i ten dystans nie będzie zachowany, na chwilę obecną muszą być zasłonięte nos i usta - mówi Danuta Kmieciak, dyrektor pilskiej Inspekcji Sanitarnej.

Przy wejściu na teren kąpieliska, w przebieralniach i toaletach będą stały pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk. Pilski sanepid zbadał już jeziora w powiecie. Są one zdatne do kąpieli.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group