Exalo Drilling zniknie z Piły?

11.06.2020   Autor: Michał Kępiński
1007---97
Exalo Drilling zniknie z Piły? Takie informacje pojawiają się coraz częściej w przestrzeni publicznej. Ma to być związane z racjonalizacją kosztów i optymalizacją zasobów. Władze spółki jednak uspokajają i przynajmniej w najbliższym czasie nie planują zwolnień grupowych.

Informacja o zwolnieniach, czy przeniesieniu centrali spółki Exalo z Piły powraca jak bumerang. Tym razem temat wrócił w związku ze zmianami we władzach firmy.

- Nowe władze chcą zlikwidować przynajmniej siedzibę Exalo w Pile i jestem powiem szczerze zdumiony i zaszokowany. Jest to jedna z najważniejszych spółek w Pile, ba jest to jedna z najważniejszych spółek Skarbu Państwa, które funkcjonują w całym kraju - mówi Adam Szejnfeld, senator RP, Platforma Obywatelska. 

Te informacje dotarły także do prezydenta Piły. Piotr Głowski jest już po rozmowach z nowymi władzami Exalo.

Mam zapewnienia prezesa spółki, że restrukturyzacja dotyczy, w całej firmie, nie tylko w Pile, nieruchomości. W naszym przypadku część biurowa ma być przeniesiona na Al. Powstańców Wielkopolskich, tam spółka dysponuje również powierzchniami, a ta na placu Staszica ma być zwolniona - informuje Piotr Głowski, prezydent Piły. 


Czy oznacza to także zwolnienie części pracowników? Wysłaliśmy do spółki pytania dotyczące między innymi restrukturyzacji, przeniesienia siedziby do innego miasta i redukcji etatów. Otrzymaliśmy lakoniczny komunikat.

- Exalo Drilling S.A., jak każdy przedsiębiorca, prowadzi racjonalną politykę zarządzania nieruchomościami w celu optymalizacji posiadanych zasobów. Analizowane zmiany nie mają na celu redukcji stanowisk pracy, a jedynie wiążą się z poprawą ergonomii i logistyki pracy, a także lepszym wykorzystaniem nieruchomości spółki - czytamy w oświadczeniu Exalo Drilling S.A. 

Firma jednocześnie zaznacza, że skomplikowana sytuacja w branży wierceń może negatywnie wpłynąć na podstawową działalność Exalo. Na ten moment spółka nie planuje zwolnień grupowych, co jednak nie oznacza, że nie obędzie się bez redukcji zatrudnienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group