Darmowe testy na koronawirusa w Pile

10.06.2020   Autor: Redakcja
1062---64
Darmowe testy na koronawirusa w Pile. W najbliższy wtorek na Placu Staszica w Pile pojawi się mobilny punkt badań na obecność koronawirusa Test & Go.

Dzięki współpracy Sanepidu, 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Poznaniu, Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu i Urzędu Miasta Piły badania będzie mogło przejść ponad tysiąc pilan. Dzisiaj w urzędzie ustalone zostały wszystkie szczegóły przedsięwzięcia.

- Cieszę się, że wniosek o badania przesiewowe, skierowany do Wojewody Wielkopolskiego spotkał się z pozytywnym rozstrzygnięciem. Zachęcam pilan do skorzystania z tej okazji, tym bardziej, że aby skorzystać z pilskiego punktu Test & Go nie trzeba pojawiać się w nim koniecznie samochodem – zauważa prezydent Piotr Głowski.Bezpłatne badania będą prowadzone od wtorku do czwartku, w godzinach od 10 do 19. Skorzystają z nich osoby, które dokonają wcześniejszej rejestracji w wielkopolskim Sanepidzie pod numerem telefonu 61 65 68 075 (linia czynna do godz. 16:00).
Samochodowa część punktu Test & Go pracuje tak, że badany kierowca nie musi wysiadać z samochodu: podjeżdża do wyznaczonych miejsc, a badanie trwa około kwadransa. W punkcie poboru próbek opuszcza szybę bocznego okna, tam pobierany jest wymaz, natomiast w ostatniej strefie – dekontaminacji, czyli odkażania - okno zamyka, a chemicy z 6 Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych ze Śremu, odkażają samochód z zewnątrz. Na placu wymazowym będzie wyznaczonych pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania – informuje ppor. Anna Jasińska z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Poznaniu.

Pobrane próbki zostaną przekazane do  laboratorium. Jeśli wynik  badań okaże się pozytywny, taka osoba zostanie poinformowana o tym telefonicznie przez pracownika sanepidu. Wynik będzie również dostępny na stronie internetowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Wystarczy wpisać tam kod otrzymany podczas badania.

opr. Bartosz Mirowski, Urząd Miasta w Pile 
fot.12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej w Poznaniu 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group