Szpital ogłosił przetarg na modernizację oddziału chemioterapii

30.05.2020   Autor: Michał Kępiński
---668

Szpital Specjalistyczny w Pile ogłosił przetarg na modernizację oddziału chemioterapii. Ta długo wyczekiwana inwestycja zostanie zrealizowana w procedurze zaprojektuj i wybuduj.

Zrobiliśmy rozdział pomiędzy między tą częścią szpitalną, a tą częścią ambulatoryjną i podawaniem chemii dziennej. Doprowadziło to do tego, że mamy więcej łóżek na części hospitalizacyjnej, a normalną taką ilość łóżek która była w planie. Myślę, że tutaj to rozwiązanie, które myśmy wprowadzili będzie z korzyścią dla pacjentów, nie będzie się tutaj robił natłok jeżeli chodzi o działanie oddziału chemioterapii - mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile

Zadanie jest finansowane ze środków powiatu pilskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, który na ten cel przekaże 2 miliony złotych. Według wstępnego planu oddział będzie podzielony na część hospitalizacyjną na której znajdzie się 26 łózek i część ambulatoryjną gdzie będzie 8 miejsc. Inwestycja ta ma znacząco poprawić komfort leczenia pacjentów onkologicznych w północnej Wielkopolsce i być dopełnieniem oferty nowego Centrum Radioterapii. Oferty na realizację tego zdania należy składać do 4 czerwca. Po podpisaniu umowy z wykonawcą ten będzie miał 6 miesięcy na zakończenie inwestycji.

Po opublikowaniu powyższego materiału prasowego otrzymaliśmy oświadczenie członka zarządu województwa wielkopolskiego Jacka Bogusławskiego, które załączamy.
Jednocześnie informujemy, że do sprawy pieniędzy dla pilskiego szpitala na pewno wrócimy. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group