Radny prawomocnie skazany. Straci mandat

25.05.2020   Autor: Redakcja
295---496
Radny Rady Miejskiej Trzcianki Mariusz Ł. prawomocnie skazany za kradzież prądu do swojego gospodarstwa w Rychliku. Wyrok oznacza utratę mandatu przez radnego i wejście na jego miejsce do Rady Miejskiej Trzcianki następnego kandydata z największą liczbą głosów. 
Jak pisaliśmy wcześniej do kradzieży prądu na terenie chlewni należącej do radnego w Rychliku dochodziło od listopada 2017 do kwietnia 2018 roku. Jak zeznali świadkowie m.in. pracownicy spółki Enea, przeprowadzona kontrola wykazała usunięcie licznika pomiarowego. Następnie przewody zostały połączone tak, aby umożliwić kradzież prądu.


Zarówno Mariusz Ł. jak i jego pracownik, również zeznający w sądzie twierdzili, że obejście licznika wykonał pracujący przez tydzień w gospodarstwie Ukrainiec o imieniu Piotr, nazwiska nie znają. Sąd w Trzciance nie dał wiary tym wyjaśnieniom i skazał radnego na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Mariusz Ł. wniósł apelację. Ostatecznie wyrok trzcianeckiego sądu podtrzymał Sąd Okręgowy w Poznaniu. 

W związku z prawomocnym skazaniem radnemu wygasł mandat. W jego miejsce do Rady Miasta Trzcianki powinien wejść Jan Czarnecki, który otrzymał najwięcej głosów po Mariuszu Ł

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group