„Mamy żywność dla potrzebujących” – przypomina Bank Żywności w Pile

08.05.2020   Autor: Artur Maras
260---127
„Mamy żywność dla potrzebujących” – przypomina Pilski Bank Żywności. W czasach gdy wiele osób traci pracę lub ma obciętą wypłatę może być to nieoceniona pomoc. Aby z niej skorzystać trzeba jednak spełnić kilka warunków.

To w tych magazynach znajduje się żywność dla najbardziej potrzebujących osób w regionie. Są tu podstawowe produkty spożywcze jak makarony czy kasze ale i bardziej wyszukane w tym różnego rodzaju słodycze. Bank Żywności w Pile przypomina, że szczególnie w tych trudnych czasach można się tutaj zgłaszać po pomoc. Jest ona adresowana do tych osób, których miesięczny dochód nie przekracza 1056 zł na osobę w przypadku rodziny oraz 1402 zł w przypadku osoby samotnej. Aby ją otrzymać najpierw jednak należy udać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.


Podopieczni pilskiego Banku Żywności otrzymują nawet 50 kg żywności miesięcznie. To produkty w ramach unijnej pomocy oraz przekazywane przez rodzimych producentów żywności czy lokalne markety. 

Bank Żywności w Pile dostarcza także żywność osobom przebywającym na kwarantannie. W tym przypadku - bez względu na kryterium dochodowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group