Rusza rehabilitacja poudarowa dzięki unijnej dotacji

07.05.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
761---72
250 pacjentów po udarach mózgu z terenu Wielkopolski będzie mogło skorzystać z programu rehabilitacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku. 32 turnusy zostaną zorganizowane dzięki 2 mln zł pozyskanym z Wielopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Będzie to polegać na tym, że pacjent będzie intensywnie, praktycznie od rana do wieczora, leczony i rehabilitowany. Będą to sesje psychologiczne, sesje terapii zajęciowej, będą to zabiegi rehabilitacyjne, ćwiczenia rehabilitacyjne różnego rodzaju. To tego jest oczywiście potrzebny sprzęt, który częściowo będzie zakupiony także z tego programu - mówi Almuetaz Bellah Nasrullah, dyrektor Szpitala Powiatowego w Wyrzysku.

A wszystko to w ramach 32 turnusów rehabilitacyjnych. Każdy z nich będzie trwał 21 dni, łącznie z takiej możliwości skorzysta 250 osób, które przeszły udar mózgu.


Program skierowany jest do pacjentów w wieku od 18 do 64 lat i ma na celu przywrócić co najmniej połowę biorących w nim udział pacjentów na rynek pracy. W ramach turnusu odbywać się będzie nie tylko rehabilitacja samego pacjenta, ale także warsztaty dla jego opiekuna, podczas których nauczy się on jak zajmować się swoim bliskim.

Co ciekawe szpital zapewni także opiekę nad dzieckiem pacjenta, którego partner, drugi rodzic dziecka będzie chciał z takiego szkolenia skorzystać. Pierwsza rekrutacja odbędzie się w lipcu bieżącego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group