Mniej niż połowa obwodowych komisji wyborczych w Pile została obsadzona

23.04.2020   Autor: Redakcja
1122---503
Mniej niż połowa obwodowych komisji wyborczych w Pile została obsadzona. Prezydent Piły informuje, że nie ma możliwości zabezpieczenia wyborów ani od strony informatycznej, ani ochrony lokali. Tymczasem burmistrz Trzcianki upublicznił maile z Poczty Polskiej z nakazem wydania danych adresowych.

Komisarz Wyborczy w Pile powołał członków dla 15 z 31 obwodowych komisji wyborczych w Pile. Do 17 kwietnia przedstawiciele siedmiu komitetów wyborczych kandydatów na Prezydenta RP: Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka, Stanisława Żółtka, Andrzeja Dudy, Leszka Samborskiego, Mirosława Piotrowskiego i Waldemara Witkowskiego zgłosili zaledwie 78 kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Zgłoszenia te zostały uzupełnione o 70 osób, które zgłosiły się z wnioskiem o wpisanie do składu obwodowych komisji wyborczych.

Dla 2 obwodów odrębnych w Pile (DPS i Szpital Powiatowy) liczba zgłoszeń kandydatów była poniżej minimalnego składu. Sytuacja taka, nie pozwoliła na powołanie obwodowych komisji wyborczych dla tych obwodów.

- Ponadto prezydent poinformował Komendanta Powiatowego Komendy Policji w Pile o braku możliwości realizacji zadania ochrony lokali obwodowych komisji wyborczych, gdyż nie było osób, chętnych do pełnienia tej funkcji. Pracownicy sprawujący tę funkcję przy poprzednich wyborach zrezygnowali. Te rezygnacje skutkują również brakiem możliwości realizacji obsługi informatycznej wyborów w Pile - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Pile.
Tymczasem dziś w nocy samorządowcy otrzymali maile z Poczty Polskiej, w których instytucja domaga się danych osobowych mieszkańców.

- Zrobią wybory bez nas. Obwieszczenia wyborcze leżą na biurku, bo Komisarz Wyborczy polecił ich nie wieszać, Państwowa Komisja Wyborcza już odsunięta, a teraz Poczta Polska na polecenie rządu chce Wasze dane osobowe. Oczywiście w odpowiedzi na tego mejla, żadnych danych nie udostępnimy - napisał na swoim Facebooku Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group