Blisko 60 mln złotych na drogi w regionie

18.04.2020   Autor: Redakcja
713---190

Prawie 100 km dróg powiatowych i niecałe 90 km dróg gminnych zostanie wybudowanych i przebudowanych w Wielkopolsce w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W 2020 roku na ten cel zostanie przeznaczone ponad 231 mln złotych. Pieniądze trafią także do naszego regionu.


Z naszego pilskiego okręgu wyborczego prawie 60 mln złotych zostanie wydanych na drogi samorządowe. Można powiedzieć, że w każdym powiecie przynajmniej jedna, jak nie dwie, gminy skorzystają jak i też część powiatów składała wnioski, także to wsparcie finansowe otrzymuje - mówi Krzysztof Czarnecki, poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość.

I tak w ramach inwestycji powiatowych w naszym regionie zostanie zrealizowana przebudowa drogi Ciosaniec-Pniewo, ulica Jagiełły w Krajence i budowa chodnika przy drodze Górka Klasztorna-Wiktorówko. Więcej zadań będzie realizowanych w ramach inwestycji gminnych.

I tak między innymi zostanie przebudowana droga Smolarnia-Straduń, ulica Mickiewicza w Jastrowiu czy część ulicy Dworcowej i Grochowskiej w Krajence. Na liście jednak zabrakło Piły. Remont ulicy Bydgoskiej znalazł się na liście rezerwowej na 17 miejscu.

Zakończenie przebudowy tej ulicy miało pochłonąć ponad 6 mln zł. Dofinansowanie poszczególnych inwestycji będzie sięgało od 50 do 80 procent ich wartości i będzie uzależnione od wysokości dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group