Asta Video Fest

W niedzielę msza święta na żywo w TV ASTA

10.04.2020   Autor: Redakcja
293---26
Kościół zachęca wiernych do udziału w celebracjach najważniejszego święta dla katolików za pośrednictwem mediów. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego TV ASTA przeprowadzi relację na żywo z mszy świętej o godz. 6.00. Powtórka tego samego dnia o godz. 12.00.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dramatyczny apel 'zostań w domu' nie może mieć wyjątków - napisał do wiernych biskup diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej Edward Dajczak. Zachęcił wiernych do uczestnictwie w celebracjach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów. TV ASTA już od lat transmituje na żywo mszę świętą w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Tak będzie również i w tym roku. O godz. 6.00 rozpoczniemy relację z rezurekcji w Bazylice Mniejszej Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Powtórka zostanie wyemitowana o godz. 12.00.
Zaraz po zakończeniu transmisji z mszy świętej (o godz. 7.00 oraz 13.00) wyemitujemy rozmowę z biskupem Edwardem Dajczakiem. Relacja z rezurekcji oraz rozmowa z biskupem  dostępne będą również w Internecie na stronie TV ASTA.

Z kolei w Wielką Sobotę w kościołach nie będzie się odbywało tradycyjne błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. Obrzęd ten należy odprawić w domach przed śniadaniem wielkanocnym, posługując się przygotowanymi tekstami, które są do pobrania na stronie internetowej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group