MZK zawiesza połączenia pomiędzy godzinami szczytu

06.04.2020   Autor: Artur Maras
554---21
Od dzisiaj zmienił się rozkład jazdy miejskich autobusów. Zaostrzenie kwarantanny wymusiło tu duże zmiany. MZK zawiesza połączenia pomiędzy godzinami szczytu.

- Ograniczamy się do takich kursów, które są newralgiczne, najpotrzebniejsze, czyli do i z pracy. Prowadziliśmy obserwację, w godzinach poza szczytem, autobusy jeździły puste. Maksymalnie były to dwie, trzy osoby. Także myślę, że te osoby szczególnie teraz zostają w domach - mówi Anna Kujawa, rzecznik MZK w Pile.

MZK zostawia tylko kursy w godzinach szczytu. Pierwszy przypada od 4:30 do 9. Drugi to szczyt południowy od godz 10 do 17. Ostatni, wieczorny rozpoczyna się o godz 20 i kończy o 23. Miejski przewoźnik apeluje aby szczególnie teraz autobusami poruszały się wyłącznie te osoby, które są do tego zmuszone.

Obostrzenia nie pozwalają bowiem przewozić w autobusie więcej niż 15 pasażerów. Do odwołania obowiązuje rozkład na zielonych tabliczkach. Białe są nieważne. W czasie tych przerw w kursowaniu pracownicy MZK przeprowadzają dokładną dezynfekcję pojazdów. Ta odbywa się kilka razy dziennie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group