Pilska parafia ewangelicko-augsburska zrezygnowała z odprawiania nabożeństw

20.03.2020   Autor: Magdalena Lach
329---65
Hierarchowie kościelni apelują do wiernych o nieprzychodzenie w niedzielę do kościołów i śledzenie transmisji mszy w mediach. Część duchownych, jak biskup gliwicki Jan Kopiec odwołał wszystkie liturgie w diecezji. Także pilska parafia ewangelicko-augsburska zrezygnowała z odprawiania nabożeństw.

- Jest to spowodowane odpowiedzialnością, którą jako wszyscy chrześcijanie mamy wobec siebie nawzajem i wobec naszych bliźnich. A religijność już od najdawniejszych czasów cechowała się także ludzką pychą i wystawaniem Boga na pewne rzeczy związane z ludzkim życiem. Jeżeli Pan Bóg będzie chciał nas powołać, to nas powoła też bez nabożeństwa - tłumaczy ks. Tomasz Wola, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Pile.
Pilscy luteranie to pierwsza parafia w Pile, która odwołała niedzielne nabożeństwa.

Katolickie wspólnoty nadal odprawiają msze. Zeszła niedziela była pierwsza od czasu, gdy rząd wprowadził w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Zaczął obowiązywać zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Dotyczy to również mszy świętej.

Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej liturgii, ale zachęca jednocześnie do oglądania mszy świętych w telewizji lub internecie, także za pośrednictwem TV ASTA. Już w najbliższą niedzielę o 12.00 z Sanktuarium Maryjnego w Skrzatuszu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group