Ruszy przebudowa skweru w centrum Okonka

27.02.2020   Autor: Jakub Sierakowski
511---152
Centrum Okonka do zmiany. Magistrat inwestuje w upiększanie miasta. W najbliższym czasie zmieni się skwer, a w przyszłości kolejne metamorfozy będą związane ze współpracą z prywatnym inwestorem.

- Szpecił ten skwer z niewydarzoną, toporną fontanną. Krzaczyska, które nie były pielęgnowane, wysokie, wielkie tuje. Płytki betonowe... W każdym razie to trzeba było zmienić - zapewnia Andrzej Jasiłek, burmistrz Okonka.

W efekcie powstaje tam miejsce wypoczynku dla przechodniów, na których będą czekały nowe ławki. Miasto planuje także zasadzić wiele gatunków roślin, takich jak m.in. japońskie wiśnie, hortensje, tuje, czy tawuły.
Okonek ogółem przeznaczy na to 140 tysięcy ze środków własnych. Obok skweru jest także otwarty już nowy parking na 50 samochodów, który kosztował 460 tysięcy złotych.

To nie koniec zmian w mieście. W Okonku na ul. Szczecińskiej ma powstać kino. Na to jednak trzeba będzie poczekać – prywatny inwestor jest na etapie planowania oraz konsultowania inwestycji z konserwatorem zabytków.​​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group