Asta Video Fest

Powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

23.02.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
516---307
30 osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną znajdzie swoje miejsce w Środowiskowym Domu Samopomocy, który powstanie w Trzciance. Jeżeli uda się zakończyć inwestycję w tym roku, to gmina nie poniesie w związku z jej powstaniem żadnych kosztów.
 
To będzie budynek stawiany od zera i sfinansowanie obiektu leży po stronie budżetu państwa, wojewody - mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki. 

Wojewoda także będzie pokrywał koszty utrzymania ośrodka, przeznaczając na niego ponad 600 tysięcy złotych rocznie. W Środowiskowym Domu Samopomocy przez 8 godzin dziennie przebywać będzie 30 osób z niepełnosprawnością intelektualną lub zaburzeniami psychicznymi. Placówka ta powstanie na działkach znajdujących się za budynkiem Domu Pomocy Społecznej w Trzciance.
Otwarcie domu powinno mieć miejsce jeszcze w tym roku, w przeciwnym razie gmina będzie musiała z własnej kasy pokryć koszt projektu. Niestety, w związku z przedłużającymi się formalnościami, istnieje zagrożenie że zakończenie inwestycji przesunie się na rok 2021

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group