Piła 2. na liście miast, których kierowcy deklarują najmniej szkód

14.02.2020   Autor: Redakcja
1021---234
68,3% kierowców z Piły deklaruje, że nie posiada na swoim koncie ubezpieczeniowym żadnych szkód. W skali kraju to bardzo dobry wynik – wyżej znaleźli się tylko kierowcy z Raciborza. W efekcie Piła zajęła drugie miejsce w zestawieniu 84 największych miast Polski.

W których miastach kierowcy jeżdżą najbezpieczniej, dzięki czemu mogą pochwalić się bezszkodową historią ubezpieczenia? Eksperci rankomat.pl postanowili to sprawdzić. W tym celu przygotowali listę 84 miast powyżej 50 tys. mieszkańców, a następnie policzyli, jaki odsetek kierowców z tych miast deklaruje brak szkód w swojej historii ubezpieczenia. Kierowcy z Piły z wynikiem 68,3% znaleźli się na drugim miejscu. Tuż za nimi uplasowali się zmotoryzowani mieszkańcy Rybnika i Ostrowca Świętokrzyskiego (68%). Dla porównania - najniższą bezszkodowość deklarowali właściciele pojazdów na co dzień poruszający się po drogach Warszawy (53,8%), Wrocławia (57,5%) i Gdańska (58,1%).

Ile średnio kosztowało ubezpieczenie OC w Pile?
Za polisę OC właściciele pojazdów z Piły płacili średnio 621 zł. W najtańszym mieście wojewódzkim – Rzeszowie – kierowcy musieli na składkę ubezpieczeniową wydać średnio 614 zł. Z kolei we Wrocławiu – najdroższym w zestawieniu mieście – kupno obowiązkowego ubezpieczenia było wydatkiem rzędu 939 zł. Jeżeli spojrzeć na średnią cenę dla województwa wielkopolskiego, która wynosiła 646 zł, to mieszkańcy Piły płacili o 25 zł mniej.
–  Ustalając wysokość składki OC, towarzystwa biorą pod uwagę szereg czynników. Liczy się nie tylko historia ubezpieczenia kierowcy i rodzaj jego pojazdu, ale również trasa, po której porusza się on na co dzień. Sieć i rodzaj dróg, liczba ich użytkowników czy statystyki wypadkowe dla danego regionu przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku. W efekcie mieszkaniec Wrocławia płaci za polisę średnio 939 zł, a mieszkaniec Piły 621 zł – mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

Kierowcy z Piły najczęściej ubezpieczają Forda Focusa
W województwie wielkopolskim największą popularnością cieszy się Volkswagen Golf. Tymczasem w 2019 r. mieszkańcy Piły najczęściej ubezpieczali Forda Focusa. Zakup polisy dla tego samochodu był nieznacznie tańszy niż dla wspomnianego Volkswagena Golfa – ceny wynosiły odpowiednio 670 i 679 zł. Najdroższe było ubezpieczenie BMW Serii 3 (920 zł).

opr. Grzegorz Demczyszak, specjalista ds. PR, Rankomat.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group