Złotowianka najlepszą organizacją w plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

20.12.2019   Autor: Jakub Sierakowski
206---177
Myślisz racerunning - mówisz „Złotowianka”. Fundacja została najlepszą organizacją w plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego za wkład w rozwój właśnie tej dyscypliny.

- To było wielkie zaskoczenie. Dla nas największym wyróżnieniem było już samo to, że znaleźliśmy się w piątce najlepszych organizacji. O tym decydowała kapituła plebiscytu i to było dla nas wielkie wyróżnienie. Cieszymy się, że mieliśmy tylu przyjaciół, sympatyków, którzy na nas głosowali i dzięki temu udało się otrzymać Goodmana. To za sport osób niepełnosprawnych, za działanie na ich rzecz. Racerunning wprowadzamy w Polsce jako jedyni. Działamy bardzo intensywnie i to zostało dostrzeżone i docenione, że podejmujemy mnóstwo działań i wszędzie nas pełno. „Złotowiankę” wszędzie widać i słychać - zapewnia Angelika Leszczyńska, prezes Fundacji Złotowianka.
Fundacja już w tej chwili prowadzi 4 sekcje racerunningu – w Złotowie, Pile, Wałczu i Poznaniu. Świeżo otwarta została kolejna, tym razem w Rzeszowie. W planach na przyszły rok są zupełnie nowe w Gdańsku i Warszawie.

Złotowianka w 2020 r. zamierza także zorganizować duże, ogólnopolskie zawody w tej dyscyplinie. Fundacja myśli również o szkoleniu kolejnych trenerów, których jako jedyna w Polsce kształci. W tym celu w przyszłym roku ponownie do Złotowa przyjedzie delegacja z Danii, czyli kraju światowych pionierów racerunningu.​​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group