Młodzi piłkarze z Piły awansowali do finałów Mistrzostw Polski!

09.12.2019   Autor: Redakcja
322---291
Juniorzy młodsi Klubu Piłkarskiego Piła awansowali do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu. W swojej grupie eliminacyjnej zajęli drugie miejsce, ulegając jedynie drużynie SPN Szamotuły. Z dalszej rywalizacji odpadły zespoły KS BestDrive Futsal Piła oraz Perfecty Złotów. 

W eliminacjach wystartowały drużyny z całej Polski, które zostały podzielone na siedem grup. W grupie czwartej znaleźli się juniorzy młodsi Klubu Piłkarskiego Piła, SPN Szamotuły, Red Dragons Pniewy, Perfecty Złotów oraz KS BestDrive Futsal Piła. Do finałów awansowały dwie najlepsze drużyny z grupy po rozegraniu dwóch turniejów eliminacyjnych. Pierwszy odbył się w Szamotułach. Tam podopieczni trenera Karola Skiby zajęli pierwsze miejsce. Aczkolwiek sytuacja w tabeli była niezwykle ciekawa, ponieważ trzy pierwsze drużyny miały po 9 punktów. Niestety w tej grupie nie znalazły się zespoły KS BestDrive Futsal Piła (3 pkt) i Perfecty Złotów (0 pkt). O wszystkim miał zatem rozstrzygnąć drugi turniej, który odbył się w niedzielę w leżącej nieopodal Złotowa Radawnicy. 
Tam Klub Piłkarski Piła dwa mecze wygrał i dwa zremisował, co pozwoliło ekipie znad Gwdy zająć drugie miejsce w turnieju, tuż za SPN Szamotuły. Zatem awans do turnieju finałowego w Starogardzie Gdańskim stał się faktem. To już drugi taki sukces juniorów młodszych KP Piła. Rok temu awansowali do turnieju finałowego w Chrzanowie.

Strat z pierwszego turnieju eliminacyjnego nie zdołały odrobić Perfecta Złotów i KS BestDrive Futsal Piła, zajmując ostatecznie odpowiednio czwarte i piąte miejsce. 

fot. KP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group