Bon Żłobkowy dla rodziców dzieci z prywatnych placówek

09.12.2019   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
615---20
Maksymalnie 400 zł wyniesie dopłata w postaci Trzcianeckiego Bonu Żłobkowego dla rodziców dzieci uczęszczających do prywatnych placówek. Gmina chce wyrównywać szanse, dopłacając do prywatnej opieki.

Osiemdziesięcioro młodych mieszkańców uczęszcza do żłobków na terenie Trzcianki. Jedna trzecia z nich to podopieczni prywatnych placówek. Część rodziców do wybrania takiej formy opieki została zmuszona, gdyż nie każde dziecko dostało się do placówki publicznej. Ich opiekunowie mogą ubiegać się o refundację w postaci Trzcianeckiego Bonu Żłobkowego.

– Myślę, że to jest bardzo dobra opcja dla rodzin, które nie znalazły tego miejsca w publicznych, gminnych żłobkach. Wracają do pracy rodzice. Znalazło się miejsce w niepublicznym. To jest dla nich rekompensata, wyrównanie szans - przekonuje Emilia Andrzejak, Niepubliczny Żłobek EmiLudki. 
A jest co wyrównywać. Pobyt malucha w publicznym żłobku to wydatek w wysokości 390 zł miesięcznie plus wyżywienie. W sumie to średnio 520 zł, w prywatnej placówce to już około 800 zł. Bon może wynieść maksymalnie 400 zł i ma zniwelować tę właśnie różnicę. Rodzice muszą wypełnić wniosek. Należy spełnić też kilka warunków.

– Na pewno trzeba być mieszkańcem gminy Trzcianka. Tych warunków troszeczkę jest. Jest to skierowane do osób pracujących, uczących się, odbywających staż i odprowadzających tutaj podatek do naszego urzędu skarbowego - mówi Dominika Wiśniewska, zastępca burmistrza Trzcianki.

Bon będzie funkcjonował od stycznia 2020 roku. Niewykluczone także, że w roku szkolnym 2020/2021 na terenie Trzcianki przybędzie kilkanaście miejsc dla maluchów w nowym, trzecim już żłobku w mieście.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group