Kultowy amerykański pojazd Ford Crown Victoria patrolował ulice Piły

22.11.2019   Autor: Redakcja
585---142
Kultowy amerykański pojazd Ford Crown Victoria wspólnie z radiowozem z pilskiej jednostki patrolował ulice Piły. W ten sposób funkcjonariusze zwracali uwagę na zmiany w przepisach dotyczących kontroli ruchu drogowego. Amerykański radiowóz, który wcześniej służył w Teksasie wystawił posterunek kontrolny w samym centrum Piły.

Wszystko to za sprawą uprzejmość pasjonata motoryzacji, który w maju tego roku prosto ze Stanów Zjednoczonych sprowadził jedno z najbardziej rozpoznawalnych policyjnych aut na świecie - Ford Crown Victoria.

- Na przybycie amerykańskiego samochodu przygotowały się dzieci z Przedszkola nr 18 w Pile, które wcześniej przygotowały znakomite prace plastyczne związane z pracą zachodnich stróżów prawa. Każdy z przedszkolaków mógł przez chwilę wejść za kierownicę radiowozu i poczuć się jak prawdziwy szeryf stanu Teksas - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z pilskiej policji.
Podczas prowadzonych kontroli drogowych funkcjonariusze rozmawiali o nowych przepisach.

Przypominamy, że według nowych przepisów m. in.:
- dopuszcza się postój pojazdu policyjnego, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego;
- jeśli zachowanie kierowcy zostanie przez funkcjonariusza odebrane jako niestosowanie się do poleceń np. kierowca nie wykona polecenia trzymania rąk na kierownicy, to taka kontrola drogowa może zakończyć się mandatem w wysokości 500 zł;
- w sytuacji tzw. szybkich testów trzeźwości policjant umundurowany nie musi legitymować się każdemu kierowcy.

fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group