Asta Video Fest

Zawodniczka Gwardii Piła otrzymała stypendium od marszałka

08.11.2019   Autor: Redakcja
308---821
Susane Lachele - zawodniczka Gwardii Piła otrzymała nagrodę marszałka. Wraz z nią stypendia otrzymało 60 sportowców w kategorii wiekowej juniora i młodzieżowca oraz 5 sportowców z niepełnosprawnościami i 11 wielkopolskich zawodników z nominacjami olimpijskimi.
- Mają Państwo talent i zapał do pracy, jest więc szansa na zdobycie najważniejszych sportowych trofeów w przyszłości. Cieszę się, że udało nam się zbudować system wsparcia, który potrafi precyzyjnie wyselekcjonować tych najlepszych stypendystów. Oprócz tego staramy się też konsekwentnie rozwijać bazę sportową i pomagać finansowo w organizacji najważniejszych wydarzeń w tej dziedzinie w Wielkopolsce. Dokładamy wszelkich starań, by w naszym regionie tworzyć przyjazny uprawianiu sportu klimat - mówił podczas uroczystości Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.
 
Za uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej wypłacane będzie stypendium w wysokości 1500-3000 zł miesięcznie – do 31 sierpnia 2020 roku. Ponadto, wielkopolscy zawodnicy, którzy uzyskają w trakcie igrzysk olimpijskich minimum 8 miejsce (punktowane), mogą uzyskać stypendium nawet na kolejne 2 lata.
 
Z kolei wysokość przyznawanego już po raz osiemnasty Stypendium Sportowego mieści się w przedziale 400-600 zł miesięcznie i jest wypłacane przez okres 12 miesięcy, od 1 września do 31 sierpnia kolejnego roku kalendarzowego. Stypendia wręczane są zawodnikom w kat. wiekowej juniora i młodzieżowca. Od 2006 roku stypendia otrzymują również sportowcy z niepełnosprawnościami.

 fot. A. Kaleniewicz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group