Skarbniczka ukradła gminne pieniądze

06.11.2019   Autor: Michał Kępiński
246---362
Defraudacja w Urzędzie Gminy w Wałczu. Prokuratura Rejonowa prowadzi postępowanie w sprawie fałszowania faktur. Proceder ten miał trwać od dłuższego czasu. Ze stanowiskiem po 28 latach pracy pożegnała się skarbniczka.
- Zostaliśmy powiadomieni przez wójta gminy Wałcz o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę gminy Wałcz poprzez wyłudzenie pieniędzy, na razie w łącznej kwocie około 60 tys. złotych, częściowo na podstawie sfałszowanych faktur. Osoba podejrzana przyznała się do popełnienia czynów, złożyła wyjaśnienia wskazujące na motywy działania, generalnie mogę powiedzieć, że wynikał one z problemów finansowych natury osobistej - informuje Piotr Łosiewski, prokurator rejonowy w Wałczu.

Sprawa na jaw wyszła po wewnętrznej kontroli jaką przeprowadził Urząd Gminy w Wałczu. O dokładnej wysokości szkód poniesionych przez samorząd będzie można powiedzieć dopiero po zakończeniu wszystkich czynności sprawdzających. Policja pod nadzorem prokuratora dokonała między innymi przeszukania w mieszkaniach byłej już skarbniczki.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że fałszywe faktury miały być wystawiane przez fikcyjną firmę, a gotówka trafiać do rąk oszustki. Kobieta usłyszała zarzut z art. 286 Kodeksu Karnego, czyli kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowe, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group