Krajniackie stroje ludowe od poł. XIX do pocz. XXI w.

28.10.2019   Autor: Redakcja
Muzeum Kultury Ludowej w Osieku zaprasza na wykład dr Doroty Angutek "Krajniackie stroje ludowe od poł. XIX do pocz. XXI w. Stan badań i zagadnienia problemowe". Początek spotkania dziś o godz. 16.00 w Skansenie w Osieku nad Notecią.

DOROTA ANGUTEK – kulturoznawca i etnolog . Adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studia magisterskie w zakresie etnografii ukończyła w 1989 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1989-2000 była asystentem w Instytucie Kulturoznawstwa na UAM. Doktorat i habilitację w zakresie kulturoznawstwa uzyskała na macierzystej uczelni w 2001 i 2019 roku. Ich poprawione wersje opublikowała pod tytułem Magiczne źródło filozofii greckiej (2003) i Tradycje wytworzone rodzącej się ponowoczesności w Polsce (2018).

Do innych ważniejszych prac badaczki należą książki Kulturowe wymiary krajobrazu (2013), Krajobrazy. Antologia tekstów współredagowana z Beatą Frydryczak, Haft krajeński w Więcborku. Historia i kontynuacja (2019), teczka Wzory haftu krajeńskiego ze Złotowa i Więcborka (2019), a także artykuły Rozważania nad magiczną ekwiwalencją materii i dźwięku w braminizmie i pitagoreizmie (2008), Kanadyjska antropologia zmysłów – alternatywa wobec postmodernizmu (2010).

Specjalizuje się w zakresie antropologii historycznej, antropologii zmysłów, antropologii krajobrazu kulturowego tradycji wynalezionych oraz wzornictwa ludowego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group