Hospicjum w Pile zostało dziś oficjalnie otwarte [ZDJĘCIA]

27.10.2019   Autor: Redakcja
894---397
Pilskie hospicjum zostało dziś uroczyście otwarte. Na tę wyjątkową uroczystość przybyło wielu gości, którzy pomagali przy tworzeniu pierwszego takiego miejsca opieki nad przewlekle chorymi.

W hospicjum przebywa 20 pacjentów z chorobami kardiologicznymi, czy neurologicznymi. Rodziny pacjentów mówią, ze tutaj ich bliscy znaleźli nie tylko doskonałą opiekę, ale i drugi dom.

- Wszyscy pacjenci trafiali do nas w stanie leżącym. Dziś po kilku tygodniach działania hospicjum kilku z nich siedzi na wózku, byli na spacerze - mówi dr piel. Alicja Graczyk, dyrektor hospicjum.

Dziś oficjalnie otwarto pierwszą taką placówkę w Pile. Na razie NFZ podpisał kontrakt na 20 łóżek. W ośrodku może się pomieścić drugie tyle, w tym 5 łóżek dla pacjentów paliatywnych i 5 dla dzieci.

W czerwcu ubiegłego roku wmurowano kamień węgielny pod budowę hospicjum. Budowa była możliwa dzięki dotacji unijnej z WRPO 2014+ w wysokości 5,5 mln zł. Towarzystwo Pomocy Chorym otrzymało wcześniej działkę od miasta pod budowę ośrodka. Pilanie licznie i hojnie wspierali inicjatywę podczas zbiórek publicznych, a także z tzw. 1%. 
Po publikacji niniejszego artykułu otrzymaliśmy pismo z NFZ o sprostowanie. Treść sprostowania niniejszym publikujemy (pisownia oryginalna):
Wielkopolski oddział NFZ nie podpisał z Towarzystwem Pomocy Chorym im. Sł. B. Stanisławy Leszczyńskiej w Pile umowy na świadczenia w zakresie opieka paliatywna i hospicyjna. Podmiot ten prowadzi Zakład Opiekuńczo - Leczniczy (świadczenia pielęgnacyjno - opiekuńcze), który pełni zupełnie inną rolę niż hospicjum. Na prowadzenie ZOL-u została zawarta umowa WOW NFZ z pilską placówką.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group