„By słońce nie było krzywdzące” - akcja badań videodermatoskopowych skóry w Pile

09.10.2019   Autor: Redakcja
Badanie w kierunku wykrycia nowotworów skóry oraz nauka samokontroli skóry - to wszystko w najbliższy wtorek, 15 października w Zakładzie Radioterapii w Pile, przy ul. Rydygiera 3.

Tego dnia specjaliści z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w godzinach 13:30 -18:30 prowadzić będą kampanię edukacyjno-informacyjna pt.: „By słońce nie było krzywdzące”.

- Na stoisku edukacyjnym wydawane będą materiały edukacyjne, odwiedzający nauczą się jak przeprowadzać samobadanie skóry, będą mieli okazję do rozmowy ze specjalistami w zakresie profilaktyki nowotworów skóry, a osoby w wieku 50-64 lata będą mogły zgłosić się na badania videodermatoskopowe. Czynnikiem wykluczającym kwalifikację do programu jest już zdiagnozowany nowotwór skóry. Rejestracji można dokonać pod numerem telefonu: 61 885 09 15 - czytamy w zaproszeniu.

Systematyczna samokontrola znamion zwiększa czujność onkologiczną i pozwala na wczesne wykrycie choroby. To bardzo ważne, bo jeśli zmianę uda wykryć się szybko – leczenie może się skończyć na kilku szwach i niewielkiej bliźnie. Jak podkreślają lekarze, nowotwory skóry można skutecznie leczyć (w tym czerniaka złośliwego, który budzi największy niepokój u pacjentów).

Kampania prowadzona jest w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Skóry finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group