Nowe rozwiązania dla pilskich studentów

05.10.2019   Autor: Artur Maras
205---
Piła coraz bardziej SMART? Wraz z nowym rokiem akademickim, legitymacje studentów Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile staną się jednocześnie kartami komunikacji miejskiej.

- Nowoczesna komunikacja miejska to nie tylko nowoczesne autobusy ale także udogodnienia dla tych grup społecznych, które najczęściej z autobusów korzystają a taką właśnie grupą są studenci. Od dzisiaj legitymacja studencka będzie pełniła funkcję Pilskiej Karty Miejskiej. Tzn, że na jednej karcie student będzie miał oprócz danych związanych z jego przynależnością do uczelni, będzie miał możliwość posiadania biletu elektronicznego - mówi Tadeusz Majewski, prezes MZK w Pile
 
W ten sposób miasto ma stać się bardziej nowoczesne i przyjazne studentom. Ci z żaków, którzy chcą skorzystać z takiej funkcji muszą uaktywnić kartę i doładować bilet w Biurze Obsługi Klienta MZK przy al. Piastów. Dodatkowo od 1 października MZK uruchomiło linię 19 bis. Autobus kursujący z ul. Kossaka do ul. Miłej będzie przejeżdżał przez ul. Podchorążych przy PUSS-ie. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group