Budowa tej drogi pozwoli na skrócenie trasy ze Smolarni do Stradunia z 13 do 3 km

13.09.2019   Autor: Magdalena Lach
605---216
Ponad 2,5 mln złotych trafi do Trzcianki na budowę drogi Smolarnia - Straduń. Prawie 3 km asfaltowej drogi połączy dwie turystyczne miejscowości, które do tej pory łączyła jedynie droga gruntowa.

Dodatkowo dzięki inwestycji skróci się czas dojazdu autobusu szkolnego.

- Jest autobus, który dowozi dzieci do szkół i on jeździ do Stradunia przez Trzciankę ze Smolarni, a teraz będzie mógł połączyć tę trasę, co ograniczy czas dojazdu dzieci i koszty też dla nas - mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

Inwestycja pozwoli na skrócenie drogi ze Smolarni do Stradunia z 13 do 3 km. Dotychczasowa droga gruntowa nie pozwalała na przejazd. Autobus szkolny aby dojechać do sąsiedniej miejscowości musiał jechać przez Trzciankę.
Droga zamknie też pętlę trzcianecką, łącząc dwie turystycznie miejscowości. Przyznanie dofinansowania wiązało się ze zwołaniem nadzwyczajnej sesji rady miasta, która uchwaliła zmiany w budżecie.

Całość inwestycji to przeszło 5 mln zł, z czego ponad 2,5 mln to środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Po wybudowaniu drogi, ma ona wejść w zarządzanie powiatu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group