Asta Video Fest

Rusza Piła Festiwal&Academy

24.08.2019   Autor: Artur Maras
---330
Już po raz 11 do Piły przyjadą najlepsi artyści muzyki klasycznej i jazzowej z polski i zagranicy. Od soboty rusza Piła Festiwal&Academy w zmienionej odsłonie i z nowym dyrektorem artystycznym Marcinem Zdunikiem.
 
Jest to święto sztuki ponieważ Piła Festiwal to nie tylko muzyka, ale również i malarstwo, jak również od tego roku zaprosiliśmy do współpracy Filharmonię Maluszka, czyli koncerty dla najmniejszych, a właściwie nawet dla tych, którzy jeszcze nie przybyli na ten świat. Piła Festiwal rozrasta się w wydarzenia i propozycje dla wszystkich mieszkańców Piły, dla melomanów - mówi Andrzej Czaja, dyrektor Piła Festival & Academy.
 
Od tegorocznej edycji zmienia się dyrektor artystyczny festiwalu. Bartłomieja Nizioła zastąpi Marcin Zdunik, wiolonczelista, solista i kameralista. Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych konkursach i festiwalach muzycznych. W tym roku do udziału w Piła Festiwal zaprosił on między innymi Danjulo Ishizake, Katarzynę Budnik czy Annę Marię Staśkiewicz.
Muzyczna uczta rozpocznie się 24 sierpnia koncertem w ogrodzie przy Muzeum Stanisława Staszica w którym wystąpi w nim Janusz Strobel, Paweł Pańta i Sebastian Frankiewicz. Dzień później występ Polish Soloists String Orchestra. Piła Festiwal zakończy się 1 września koncertem galowym laureatów. Szczegółowy program można znaleźć na stronie Piła Festival & Academy.
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group