Podział da rozwój?

18.08.2019   Autor: Jakub Sierakowski
Duże zmiany w złotowskiej Sparcie. Każda z czterech działających w klubie sekcji zaczęła działać osobno. Największe przemeblowania dotknęły tę piłkarską.


Początkowo pomysł o podziale klubu wzbudził duże emocje i dyskusje. Każda z sekcji, czyli piłkarska, siatkarska, bokserska i tenisa stołowego, rozpoczęła działalność na własną rękę. Wiążę się to m.in. z tym, że mają one teraz oddzielną osobowość prawną oraz księgowość.

- To już rodziło się znacznie wcześniej, żeby do tego doszło. Generalnie takich klubów czterosekcyjnych i wielosekcyjnych nie ma w regionie i w ogóle w Polsce. Rzadko się to zdarza. Klub jest z reguły jednosekcyjny, lub dwusekcyjny. Nie ukrywamy, że to będzie z korzyścią dla każdej sekcji, każda będzie miała możliwość rozwoju - zapewnia Grzegorz Kasak, prezes Sparty Złotów.


Do takiego wniosku doszła także większość delegatów na walnym zebraniu klubu. Uchwałę przegłosowano. Największą sekcją w Sparcie jest ta piłkarska. Okres wakacyjny i przygotowawczy do sezonu był dla niej burzliwy,a zespół przeszedł gruntowne zmiany.

- Wynikały z tego, że zmienił się trener i rozpadł się zespół w Śmiłowie. Dlatego przejęliśmy część zawodników, zresztą wychowanków Sparty Złotów. Przyszli Kamil Czapla, Michał Fertikowski, Marcin Ankundowicz - mówi Tomasz Komorowski, dyrektor sportowy Sparty Złotów.

Czyli gracze z dużym doświadczeniem. Za Spartą pierwszy, wygrany z Huraganem Pobiedziska, mecz w tym sezonie. Władze Sparty myślą także o przyszłości i stawiają na szkolenie – od września w szkółce ma być ponad 200 dzieci, których będzie szkolić 12 trenerów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group