Od sierpnia zacznie działać nowy dom samopomocy

24.07.2019   Autor: Jakub Sierakowski
---

Po tygodniach oczekiwań, w końcu rozpoczyna działalność. Dom Samopomocy w Sypniewie, bo o nim mowa, ma zacząć działać w przyszłym miesiącu.

Rozpoczęcie działalności Domu Samopomocy w Sypniewie przedłużało się przez ostatnie tygodnie. Chodziło o milionowe, przy półmilionowym wkładzie własnym, dofinansowanie z budżetu państwa. Udało się wreszcie doprowadzić do szczęśliwego końca otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy. Pierwszego w powiecie złotowskim, pierwszego w gminie Jastrowie. Mam nadzieję, że w sierpniu tutaj ruszymy, po wszystkich odbiorach, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń - wyjaśnia burmistrz Jastrowia Piotr Wojtiuk.

W Domu Samopomocy trwają jeszcze ostatnie prace, w tym montowanie mebli i wyposażanie pomieszczeń. Będzie tam pracować sześciu opiekunów na etatach oraz dwie-trzy dorywczo, w tym m.in. psycholog. Na zajęcia będzie uczęszczać 20 osób. Uczestnikami będą osoby, które są niepełnosprawne intelektualnie, są osobami przewlekle psychicznie chorymi. Naszym głównym celem, który nam przyświeca jest społeczna reintegracja - tłumaczy Jolanta Frankowska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w  Sypniewie.

A w społecznej integracji mają pomóc przede wszystkim pracownie. Techniczno-komputerowa, kulinarna, rękodzieła i plastyki oraz ruchu i rekreacji. Oprócz tego, na podopiecznych domu będą czekać czytelnia, pokój wyciszenia, czy sala do rehabilitacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group