Jechał zdezelowanym BMW. Bez prawka, ale po narkotykach

10.07.2019   Autor: Redakcja
808---300
21-latek zatrzymany do kontroli drogowej podał dane swojego brata. Prowadził samochód pod wpływem narkotyków.

Złotowska drogówka w miejscowości Pniewo, w środku nocy zatrzymała osobowe bmw. Samochód miał niesprawne oświetlenie tylne.

- Kierowca w rozmowie z policjantami unikał odpowiedzi na pytania, a podając dane osobowe musiał się bardzo długo zastanawiać nad datą urodzenia. Próba oszukania policjantów spaliła jednak na panewce, funkcjonariusze szybko ustalili, że kierowca chciał ich wprowadzić w błąd co do swojej tożsamości. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i podawał nie swoje dane lecz dane brata, który prawo jazdy posiadał - informuje złotowska policja.

Niespełna 21-letni mieszkaniec gminy Okonek miał przy sobie torbę z białym proszkiem. Policjanci zabezpieczyli kilka porcji dilerskich amfetaminy. 21-latek został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie dało wynik pozytywny na zawartość marihuany, metamfetaminy i amfetaminy.
Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod ich działaniem karę do lat 2.

Dodatkowo mężczyzna odpowie za podanie fałszywych danych osobowych oraz za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Pojazd, którym się poruszał został zaś odholowany na policyjny parking z uwagi na brak badań dopuszczających go do ruchu oraz zły stan techniczny.

fot. KPP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group