Wyrzyski Chór Męski ma już 20 lat

02.07.2019   Autor: Mateusz Manthai
967---60
Kilkaset osób uczestniczyło w uroczystym koncercie z okazji XX – lecia powstania Wyrzyskiego Chóru Męskiego. Benefis odbył się w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Wyrzysku.

Wyrzyski Chór Męski powstał 20 lat temu. Jego historia to pasmo wielu sukcesów zarówno w kraju, jak i zagranicą, jednak na początku nikt nie spodziewał się, że zespół osiągnie taką popularność.

- To XX–lecie zbliżyło się tak szybko. W 1999 roku zakładałem chór i nie przypuszczałbym, że przede wszystkim to wszystko się tak artystycznie rozwinie, ale, że też tak szybko te 20 lat nam upłynie - mówi Piotr Jańczak, dyrygent Wyrzyskiego Chóru Męskiego. Jubileuszowy koncert wyrzyskich chórzystów podzielony był na dwie części. W pierwszej licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć dzieło dyrygenta Piotra Jańczaka – Missa Film Stetinum. Utwór został wykonany przy akompaniamencie Orkiestry Kameralnej VIRTUOSO.
- To dzieło Missa Film Stetinum, całe oparte jest na wielkich doznaniach. Gdy słuchałem tego w relacjach video, przechodziły mnie ciarki. Śpiewając, troszeczkę trzeba skupić się na nutach, na całym wykonaniu, ale mimo wszystko to daje wiele pozytywnych emocji - zapewnia Przemysław Przybylski, rzecznik Wyrzyskiego Chóru Męskiego.

Druga część koncertu stała pod znakiem światowych przebojów zaaranżowanych przez Wyrzyski Chór Męski.

O renomie Wyrzyskiego Chóru Męskiego świadczą zdobyte przez niego nagrody. Zespół miał okazję śpiewać na festiwalach w Sankt Petersburgu, Barcelonie, czy Warnie.

- Występujemy głównie w Polsce, ale również bardzo często za granicą na różnego rodzaju koncertach i konkursach chóralnych, gdzie zajmujemy miejsca na podium - mówi Krzysztof Kowalski, tenor.

Chórzyści z wyrzyskiego zespołu nie spoczywają na laurach. Podczas wielogodzinnych prób przygotowują się do kolejnych występów przed polską i międzynarodową publicznością.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group