Kaczory-Śmiłowo do remontu

30.06.2019   Autor: Artur Maras
Generalny remont drogi Kaczory-Śmiłowo. Prace potrwają do jesieni a koszt jej przebudowy wyniesie niecałe 5 mln złotych. Połowę środków na remont powiat pilski pozyskał z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. Podpisanie umowy z wykonawcą odbyło się w czwartek.


- Drogi łączącej miejscowość Kaczory i Śmiłowo. Drogi ważnej dla lokalnych mieszkańców, dla lokalnego biznesu, drogi jakże uczęszczanej. Od jesieni mieszkańcy będą mogli przede wszystkim bezpieczniej podróżować i wygodniej. Taki jest cel, żeby nie tylko ta wygoda ale także poprawa bezpieczeństwa na drogach i temu będzie służyła właśnie ta inwestycja - zapewnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski.


W ubiegłym roku za ponad 1 mln 300 tys. zł powiat pilski wyremontował z własnych środków najbardziej zniszczony, blisko kilometrowy fragment tej drogi. Teraz generalnego remontu doczeka się ponad 4 km odcinek od skrzyżowania z drogą krajową nr 10 w Śmiłowie do samych Kaczor. Będzie to możliwe dzięki pozyskaniu 2 mln 400 tys. zł dotacji z rządowych środków. Pokryje to połowę kosztów remontu. Resztę wyłoży powiat. W ramach prac przewidziano m.in. wymianę nawierzchni, przebudowę chodników oraz zatok autobusowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group