WOPR już nie ma swojej siedziby?

09.06.2019   Autor: Jakub Sierakowski

Duże zmiany nad złotowskimi kąpieliskami. I wcale nie chodzi o wygląd plaż, czy atrakcje wodne. Zmiany dotyczą tego, kto będzie czuwał nad bezpieczeństwem pływających oraz... kto zajmuje znajdujące się tam budynki.

Złotowski WOPR czuwał nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad złotowskimi jeziorami od 10 lat. W tym sezonie to się zmieni. Tym razem zajmie się tym jednostka „Romulus” z Nowogardu.


-Zadecydowała oferta. Na to działanie złotowska firma, z tego co wiem od dyrektora ZCAS-u, czym byliśmy zaskoczeni, po otwarciu ofert okazało się, że jest dwukrotnie wyższa niż w ubiegłym roku. A znalazła się firma, która złożyła ofertę porównywalną do ubiegłego roku - tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa

Czyli niecałe 70 tysięcy złotych. Oferta WOPR-u miała być o 30 tysięcy złotych wyższa. I gdy wydawało się, że zasady wolnego rynku zamknęły temat, pojawił się nowy problem – „woprówka” nad jez. Zaleskim, a w zasadzie to, kto ma do niej klucze.
 

-Faktem jest to, że w sposób bezczelny można powiedzieć, zostaliśmy potraktowani, bo wymieniono nam zamki. Nie mogliśmy wejść z kolegą do żadnego pomieszczenia. Złożyliśmy pismo do pana burmistrza o tym, żeby coś zrobił, że pan dyrektor nie może traktować ZCAS-u jako prywatnego folwarku- mówi Tadeusz Kubów, prezes WORP Złotów

Jak podkreślają przedstawiciele WOPR-u, nie mają pretensji o rozstrzygnięcie przetargu, a jedynie o sposób, w jaki mieli zostać potraktowani. Dyrektor ZCAS-u odbija piłeczkę i nie zgadza się z zarzutami WOPR-u.

-Wymieniłem te zamki rzeczywiście na początku tego roku. Z tego względu, że miałem takie informacje, że mają do nich dostęp także osoby postronne.Jako osoba zarządzająca tymi obiektami muszę sprawować pieczę nad właściwym funkcjonowaniem tych obiektów, przede wszystkim nad prawidłowym rozliczaniem mediów i tak dalej - dopowiada Tadeusz Drobczyński, dyrektor Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej

Złotowski WOPR otrzymał pismo z nakazem opuszczenia „woprówki”, aby zwolnić miejsce jednostce z Nowogardu. Termin mija w najbliższy poniedziałek o godzinie 13.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group