Sukcesy piłkarzy KP Piła!

31.05.2019   Autor: Paweł Różycki
348---184
Na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek drużyna seniorów Klubu Piłkarskiego Piła zapewniła sobie awans do A-klasy po zwycięstwie 5:0 nad ZKS Zelgniewo. Równie dobrze prezentują się drużyny juniorów młodszych i juniorów starszych. Obie wygrały swoje grupy i powalczą o awans do Wielkopolskiej Ligi Juniorów.

Do zaległego meczu pilskiej B-klasy podopieczni grającego trenera Pawła Nawrockiego przystępowali z dziesięciopunktową przewagą nad drugą w tabeli Koroną Dębno i dwoma meczami rozegranymi mniej. Od upragnionego awansu futbolistów z Piły dzieliły dwa punkty. Pojedynek na własnym terenie z ZKS Zelgniewo rozpoczął się od wielu niedokładnych podań, ale z czasem gospodarze coraz częściej pojawiali się w polu karnym przeciwnika. Efektem tego była pierwsza bramka strzelona w 16. minucie przez Kacpra Dybińskiego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła przez Kamila Całka. Po pierwszym golu każda z drużyn zabrała się atakowania bramki rywala, ale niewiele z tego wynikało. Dopiero w 45. minucie ponownie Kacper Dybziński pięknym strzałem w okienko ustalił wynik do przerwy. Napastnik KP Piła nie spoczął na laurach i w 48. minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Zanim goście na dobre weszli do gry w II połowie w 50. minucie Damian Parchimowicz przelobował bramkarza i było 4:0. Później gra się bardziej wyrównała, trenerzy dokonali wielu zmian i gdy wydawało się, że nic w tym meczu się nie zmieni, doszło do faulu w polu karnym gości. Sędzia Wojciech Chudzik podyktował jedenastkę, którą pewnie zamienił na gola nie kto inny jak Kacper Dybziński. Wynik 5:0 dawał pilskiej ekipie pewne mistrzostwo B-klasy. Po końcowym gwizdku rozpoczęło się świętowanie zasłużonego awansu.
Gracze KP Piła w 19 rozegranych meczach zdobyli 52 punkty, 17 razy wygrywając, tylko raz remisując i raz schodząc z boiska przegranym. Strzelili 88 bramek, tracąc jedynie 13. To najlepszy bilans w lidze. Do rozegrania pozostało jeszcze kilka kolejek. Najbliższa już w niedzielę 2 czerwca. Na stadion przy ul. Żeromskiego zawita druga drużyna tabeli Korona Dębno. Początek meczu o godz. 14.00.

Równie dobrze co seniorzy spisują się drużyny młodzieżowe KP Piła. Juniorzy młodsi zdecydowanie wygrali swoją grupę zdobywając 47 punktów w 20 meczach, strzelając 87 bramek, tracąc jedynie 14. Grupowe zwycięstwo pozwoliło zawodnikom trenera Karola Skiby na udział w barażu o ligę wojewódzką z Sokołem Damasławek. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Pile na stadionie przy ul. Żeromskiego w sobotę 1 czerwca o godz. 11.00. Rewanż w Damasławku 5 czerwca (środa) o godz. 18.00.

Juniorzy starsi KP Piła również mają powody do zadowolenia. Wygrali swoją grupę z przewagą dziewięciu punktów nad Iskrą Krajenka. 38 punktów w 14 meczach, 96 goli strzelonych i 13 straconych - to imponujący bilans zawodników trenera Tomasza Kowalskiego. Oni podobnie jak ich młodsi koledzy powalczą w barażu o Wielkopolską Ligę Juniorów. Pierwszy mecz z drużyną Orła Osiek juniorzy starsi KP Piła rozegrają 6 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 na stadionie przy ul. Żeromskiego w Pile. Rewanż odbędzie się w Osieku 14 czerwca (piątek)  o godz. 17.30.