Licencja toru żużlowego w Pile zawieszona!

30.04.2019   Autor: Paweł Różycki
---

Główna Komisja Sportu Żużlowego postanowiła zawiesić licencję toru żużlowego w Pile do czasu doprowadzenia go do regulaminowego stanu. Poniżej prezentujemy całą treść oświadczenia GKSŻ.

Szanowni Państwo,
Jak Państwu wiadomo w dniu 29 kwietnia 2019 miał rozegrać się mecz pomiędzy drużynami Euro Finance Polonia Piła - Power Duck Investon PSŻ. Tor przed zawodami został przez sędziego odebrany jako regulaminowy, lecz po rozpoczęciu zawodów nawierzchnia toru zaczęła się rozsypywać. W efekcie po odjechaniu pięciu biegów tor nie nadawał się do jazdy. Pomimo podjętych prób doprowadzenia toru do stanu nadającego się do jazdy nie udało uzyskać się oczekiwanego efektu w regulaminowym terminie 30 minut. W związku z powyższym sędzia zobowiązany był orzec walkower na rzecz drużyny gości.
W tym sezonie występuje szerszy problem jakością z toru w Pile. Komisja czuje się zatem w obowiązku podać do publicznej wiadomości podstawowe informacje w zakresie jego dopuszczania do użytku i problemów związanych z jego bieżącym użytkowaniem.
Zgodnie z obowiązującymi regulaminami za tor odpowiada organizator. Komisja zajmowała się torem w Pile już jesienią 2018 roku. W dniu 21 listopada 2019 roku weryfikator z ramienia GKSŻ przekazał klubowi do realizacji 27 uwag dotyczących toru i infrastruktury towarzyszącej. Wśród uwag znalazł się nakaz uzupełnienia nawierzchni i rozmieszenia nawierzchni toru w celu uzyskania stałego i rosnącego w kierunku bandy nachylenia powierzchni. Klubowi został wyznaczony termin na realizację powyższego do rozpoczęcia sezonu. Klub miał zatem ok. 5 miesięcy na realizację nakazów Komisji.
Nakazy zrealizowano jedynie w części.
W marcu 2019 roku tor w Pile jak każdy tor w Polsce podlegał odbiorowi przed sezonem. Tor został odebrany, przy czym do realizacji wskazano 21 zaleceń, które miały być zrealizowane częściowo do pierwszego treningu i ostatecznie do pierwszych zawodów. Klub rozpoczął bardziej energicznie wypełniać zalecenia Komisji. Pomimo tego podczas trzech pierwszych zawodów stwierdzono, że zalecenia nie są należycie i w całości zrealizowane.
Efektem powyższego były perturbacje związane z brakiem rozegrania Złotego Kasku oraz nienależyte i pośpieszne zrealizowane zalecenia uzupełnienia nawierzchni toru. Poskutkowało to rozsypującym się torem podczas ligowego pojedynku z drużyną poznańską i orzeczeniem walkowera przez sędziego zawodów.
Wszystkie zalecenia Komisji mogły być z powodzeniem i bez pośpiechu zrealizowane w okresie od 5 listopada 2018 roku do końca marca 2019 roku. Obecna sytuacja jest wynikiem braku aktywności klubu w w/w okresie.
Mając powyższe na uwadze Komisja postanowiła zawiesić licencję toru w Pile do czasu doprowadzenia go do regulaminowego stanu.
Jednocześnie Komisja rozbuduje postępowanie wyjaśniające w zakresie odwołania Złotego Kasku o kwestie związane z zakończonym walkowerem meczem DM II ligi pomiędzy drużynami Euro Finannce Polonia Piła - Power Duck Iveston PSŻ. Wezwani i przesłuchani zostaną działacze obu klubów oraz osoby urzędowe i funkcyjne odpowiedzialne za przygotowanie zawodów.
Postępy w zakresie sprawy pilskiego toru będą podawane do publicznej wiadomości.

W poniedziałek w programie TV ASTA Informacje w części Otwarta Antena wiceprezes Euro Finannce Polonia Piła Remigiusz Kaja zapowiedział, że po otrzymaniu decyzji o przyznaniu walkoweru na rzecz Power Duck Iveston PSŻ Poznań pilski klub na pewno odwoła się od tej decyzji. Całość rozmowy z Remigiuszem Kaja na stronie www.tvasta.pl w zakładce wiadomości.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group