Asta Video Fest

73 na 75 kierowców przekroczyło prędkość

03.04.2019   Autor: Redakcja
---

Na 75 skontrolowanych kierowców aż 73 przekroczyło dozwoloną prędkość. Wałecka drogówka podczas działań prewencyjnych zatrzymała tych, którzy nie dostosowali się do przepisów.

Podczas akcji funkcjonariusze przy pomocy ręcznego miernika prędkości i wiedorejestratora skontrolowali 75 pojazdów, wśród których 73 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

- Prędkość od lat zajmuje pierwsze miejsce wśród przyczyn wypadków na drodze. Wypadki, związane z przekroczeniem przez kierujących dozwolonych prędkości charakteryzują się najczęściej dużą ofiaro- chłonnością w postaci ciężkich obrażeń ciała i dużą liczbą ofiar śmiertelnych. Aby ograniczyć powyższe zjawiska i jego skutki oraz dyscyplinować kierujących, policjanci z drogówki organizują cykliczne działania kontroli pojazdów pod kątem przekraczani prędkości. i trzeźwości kierowców - przypomina asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

Policjanci apelowali do uczestników ruchu o stosowanie się do znaków ograniczających dozwoloną prędkość oraz o ostrożność i rozwagę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group