Jechał w terenie zabudowanym z prędkością 102km/h

01.04.2019   Autor: Redakcja

Na trzy miesiące prawo jazdy stracił 24-letni mieszkaniec powiatu pilskiego, który jadąc samochodem marki Seat w Sierakówku w gminie Połajewo przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Dodatkowo mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł. Na jego konto wpłynie również 10 punktów karnych.

W niedzielę w Sierakówku w gminie Połajewo policjanci czarnkowskiej drogówki zatrzymali kierującego Seatem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km na godzinę.

- Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 zł. Dodatkowo za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h, kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Dokument zostanie przesłany do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną formalnie zatrzyma dokument na 3 miesiące. Na konto kierującego wpłynie także 10 punktów karnych - informuje mł. asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy czarnkowskiej policji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h zatrzymanie prawa jazdy jest obligatoryjne i odbywa się natychmiast podczas kontroli.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group