Tylko tak oznacza zgodę, seks bez zgody to gwałt

14.02.2019   Autor: Artur Maras
---

„Tylko tak oznacza zgodę, seks bez wyraźnej zgody to gwałt” – pod takim hasłem w czwartek w galerii Vivo odbędzie się ogólnopolska akcja One Billion Rising Nazywam się Miliard. Jest ona organizowana w Pile po raz drugi. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy seksualnej wobec kobiet i dziewcząt.

- Happening jest kierowany do wszystkich. Chodzi o to aby zwrócić uwagę na to, że problem gwałtu wśród młodych kobiet i wśród kobiet jest dosyć powszechny. Badania Komendy Głównej Policji podają, że koło 2,5 tys. gwałtów rejestruje się rocznie z czego tylko 1200 kończy się wyrokami, natomiast zaledwie tylko 20 wyrokami między 5 a 10 lat. Większość są to wyroki bardzo łagodne, które nie przynoszą efektów - mówi Iwona Kamińska-Lech, organizatorka akcji.

Dlatego tez aktywistki tańcem chcą zwrócić uwagę na ten problem. Piła już po raz drugi weźmie udział w tej ogólnopolskiej akcji.

Happening rozpocznie się w Walentynki 14 lutego o godz 17.00 w galerii Vivo. W ubiegłym roku tańczyło ponad 30 osób. W tym ma ich być znacznie więcej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group