Ponad setka sportowców z nagrodą starosty

12.02.2019   Autor: Redakcja
---

Ponad 100 osób otrzymało w piątek nagrody starosty pilskiego w dziedzinie sportu. Statuetki powędrowały w ręce najlepszych zawodników, trenerów i działaczy sportowych z regionu powiatu pilskiego.

Nagrody starosty w dziedzinie sportu powędrowały w ręce najlepszych zawodników, trenerów i działaczy sportowych z terenu powiatu pilskiego.

- Są to zarówno medaliści imprez międzynarodowych, mistrzostw Europy, mistrzostw świata ale również mistrzowie swojej gminy, mistrzowie województwa, mistrzowie kraju. Wreszcie są to tez można powiedzieć animatorzy sportu - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Statuetki zostały przyznane w sporcie zbiorowym oraz indywidualnym w czterech kategoriach. Pierwsze miejsce we współzawodnictwie zespołowym otrzymała działająca od 93 roku PLKS Gwda Piła.

- Bez wątpienia tą postacią numer 1 była Sandra Szpott, która zdobyła wicemistrzostwo Polski w biegu na 10 tys. m. Jest jedną z najlepszych biegaczek młodego pokolenia w biegach średnich i długich w Polsce - zapewnia Ignacy Krzewiński, PLKS Gwda Piła.

Nagrody przyznano także w kategoriach: sport amatorski szkolny i drużynowy, trenerzy oraz zawodnicy. Łącznie w trakcie uroczystej gali nagrodzonych zostało ponad 100 osób.

 

fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group