Czy znasz przyrodę pilskich lasów?

01.01.2019   Autor: Redakcja
---

Zastanawiałeś się kiedyś co kryje przyroda pilskich lasów? Jakie gatunki roślin i zwierząt możesz spotkać w sąsiedztwie i co w trawie piszczy? Nowy program TV ASTA odpowie na te i na inne pytania. “Przyroda pilskich lasów” jest cyklem dziesięciu odcinków, opowiadających o życiu jakie toczy się na niemal 350 tysiącach hektarów lasów należących do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

W najbliższy czwartek, 3 stycznia zapraszamy do TV ASTA na premierę drugiego odcinka “Przyrody pilskich lasów”. Tym razem leśnicy z RDLP w Pile skupią się na przedstawieniu tematu chronionych gatunków zwierząt.

Na terenach należących do zasobów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, znajduje się aż 88 stref ochronnych ostoi ptaków. Spotkać tam można bielika, puchacza a nawet rybołowa. Trzeba podkreślić, że ten ostatni, to jeden z najrzadszych gatunków ptaków szponiastych występujących w naszym kraju.

Strefy ochronne tworzy się nie tylko dla ptaków, ale też dla innych zwierząt. Wśród gatunków ssaków objętych ochroną nie sposób nie odnotować wilków. Zwierzęta te powrócił w XXI wieku do północnej Polski i znalazły tu miejsce dogodne do życia i rozrodu.

W okolicy bytują także dzikie stada żubrów, którymi opiekuje się Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze, a w charakterystycznych dla pilskich lasów dolinach rzecznych można spotkać bobry.

W Polsce niemal 600 gatunków zwierząt objętych zostało ochroną ścisłą. Leśnicy podczas codziennych prac gospodarczych, dbają o zachowanie żyjących na naszym terenie populacji, monitorują ich stan, inicjują i wdrażają działania związane z ochroną czynną.

Premierowy odcinek programu “Przyroda pilskich lasów” już 3 stycznia o godzinie 17.40 na antenie TVASTA oraz na tvasta.pl (TV ASTA na żywo).
Program można oglądać także na tvasta.pl, gdzie już dzisiaj można zobaczyć pierwszy odcinek cyklu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group