Feliks Łaszcz nowym starostą czarnkowsko - trzcianeckim

30.11.2018   Autor: Paweł Różycki
---

Feliks Łaszcz (Wspólnota Powiatowa) został nowym starostą czarnkowsko - trzcianeckim. O wyborze radni zdecydowali dopiero podczas drugiego głosowania, w którym nowy starosta zdobył o jeden głos więcej od obecnego Tadeusza Teterusa (Polskie Stronnictwo Ludowe). Wicestarostą został Sławomir Kryger (Aktywni w Powiecie Czarnkowsko - Trzcianeckim), członkami zarządu Krzysztof Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Jan Pertek (Wspólnota Powiatowa) oraz Waldemar Pawłowski (Prawo i Sprawiedliwość)

W piątek na drugiej w tej kadencji sesji Rady Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego radni dopiero w drugim głosowaniu wybrali nowego starostę. W pierwszym zarówno Feliks Łaszcz jak i Tadeusz Teterus otrzymali po dziesięć głosów, a jeden z radnych wstrzymał się od głosowania. Dopiero w drugim głosowaniu Feliks Łaszcz wygrał uzyskując 11 głosów, podczas gdy Tadeusza Teterusa poparło 10 z 21 radnych.

Następnie radni na wniosek nowego starosty wybrali członków zarządu powiatu. Wicestarostą został Sławomir Kryger (Aktywni w Powiecie Czarnkowsko - Trzcianeckim), członkami zarządu Krzysztof Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Jan Pertek (Wspólnota Powiatowa) oraz Waldemar Pawłowski (Prawo i Sprawiedliwość).

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group