Przewodniczącym rady powiatu został były starosta

26.11.2018   Autor: AK
---

Wiesław Maszewski został wybrany na przewodniczącego Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Lider komitetu Aktywni w Powiecie Czarnkowsko–Trzcianeckim pokonał Grzegorza Bogacza z Koalicji Obywatelskiej. Były starosta miał czteroletnią przerwę w pracy w samorządzie. Wcześniej pełnił funkcję starosty.

- 4 lata to nie jest tak długo, nie zapomina się pracy w samorządzie. Poza tym przez ten czas interesowałem się tym co w naszym samorządzie się działo. Jest wiele problemów do rozwiązania, jak choćby problem nielegalnego wysypiska w Sarbii i pozyskiwania zewnętrznych funduszy na inwestycje. Inwestycji z wykorzystaniem dofinansowania unijnego, czy rządowego było w powiecie mało - mówi Wiesław Maszewski, przewodniczący Rady Powiatu czarnkowsko-Trzcianeckiego.

Pierwsza po wyborach samorządowych sesja Rady Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego odbyła się w czwartek. Rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez radnych, a następnie radni wybrali przewodniczącego. Wiesław Maszewski 3 głosami pokonał Grzegorza Bogacza. Wiceprzewodniczącymi zostali Włodzimierz Ignasiński i Zbigniew Maćkowiak.

Radni nie rozszerzyli porządku obrad i nie wybrali nowego starosty. Stanie się to prawdopodobnie na kolejnej sesji, którą zwołano na 3 grudnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group