Powiat jeszcze bez nowego starosty

22.11.2018   Autor: Paweł Różycki
---

W czwartek odbyła się pierwsza po wyborach samorządowych sesja Rady Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego. Radni w głosowaniu tajnym wybrali na przewodniczącego Wiesława Maszewskiego (Aktywni w Powiecie Czarnkowsko - Trzcianeckim). Pokonał on Grzegorza Bogacza (Koalicja Obywatelska) stosunkiem głosów 12 do 9.

Pierwsza sesja Rady Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez radnych. Następnie w głosowaniu tajnym radni wybrali Wiesława Maszewskiego na przewodniczącego rady. Uzyskał on 12 głosów. Jego kontrkandydat Grzegorz Bogacz 9 głosów. Po wyborze przewodniczącego radni rozpoczęli głosowanie nad wyborem dwóch wiceprzewodniczących rady. Zgłoszono cztery kandydatury: Włodzimierza Ignasińskiego (Prawo i Sprawiedliwość), Grzegorza Bogacza (Koalicja Obywatelska), Zbigniewa Maćkowiaka (Aktywni w Powiecie Czarnkowsko - Trzcianeckim) i Bogdana Tomaszewskiego (Polskie Stronnictwo Ludowe). Najwięcej głosów uzyskali Włodzimierz Ignasiński 12 i Zbigniew Maćkowiak 11 - i to oni zostali wybrani wiceprzewodniczącymi.

Nie zdecydowano się na rozszerzenie porządku obrad. W związku z tym nowy przewodniczącym zamknął obrady i zaproponował zwołanie następnej sesji na 3 grudnia o godz. 13.00. Najprawdopodobniej właśnie na tej sesji zostanie wybrany nowy starosta.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group